Prima pagină » Hepatita virala C » Medicina (?) alternativa. Forum Anti-Naturist

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: ANCU DINCA
MesajScris: 13/01/2010 20:23

Vindecat
Vindecat

Cod: IX7DF3I8AVIII8TR12
Mariane, ai grija sa nu te "curentezi" prea tare! Eu ti-am mai spus, daca ai bani de aruncat....fa-o! Oricum ai sa te "curentezi" la buget. Imi pare rau ca ne-am racit gura degeaba!

Sus  

MesajScris: 13/01/2010 20:24

*
*

Cod: XII4DCTF2II5T7NRIII6T6NR
Prietene tie nu poate decit sa-ti ajute! ;-)

Sus  

MesajScris: 13/01/2010 20:28

tinar
tinar

Cod: II8DF2TR3T12
si cat de scumpe sunt?

Sus  

Subiectul mesajului: Banii stau pe strada
MesajScris: 14/01/2010 06:02

*
*

Prietene, scoala vietii nu-i gratuita. Unii platesc din greu, sa invete ceva. Sper, pentru tine, ca mcar la urma sa nu ramii doar cu buzunarul gol ci sa fi mult mai ....."invatat"

Am vorbt cu un escroc odata ca sa inteleg cum face cu constinta, nu o are, sau cum o pacaleste?
Simplu! Omul spunea: "Nu le scot banii din buzunar, vine ei singuri si mi dau! Nu-i prost cine cere e prost cine da."
Iar in Romania mai este o mre problema. Ori f. multi cistiga banii f. usor, ori lumea este inconstienta. De fiecare data cind am venit in Romania (chir dupa revolutie) m-a mirat cita putina grije au oamenii de masine lor de exemplu; masini care totusi au o valoare, pentru care ai transpirat citiva ani si care e bine sa tina cit mai mult. Si cam asa era cu toate.
Aici in vest probabil de aceea nu pot nici escrocii naturisti sa faca atita bani, pentru ca odata enuntata o suma cu doi zero lumea devine reticenta, incepe sa GINDEASCA! Indiferent ca suma e enuntata de un "savant" sau tisneste dintr-un program de computer.
Cred ca si ordinea tot din cauza banilor este. Daca ai platit o amenda, a doua nu o mai platesti pentru ca te intrebi daca-i inteligent sa muncesti ca sa imbogatesti statul, daca nu-i mai simplu sa repecti legea.
Sincer chiar daca asi aveadoar doua celule cenusii, dintre care una ar fi sa nu-mi fac nevoile prin casa, tot nu ma pot inchipuii muncii asa cum muncesc eu..... ca sa daruiesc banii unuia care nu moare de foame!!!
Inca un motiv sa ma bucur ca am plecat!

Sus  

MesajScris: 14/01/2010 09:01

Vindecat
Vindecat

Mariane, iti fac aceste observatii, tocmai ca stiu ca nu te dau banii afara din casa! Si vad ca te arunci la intamplare, sa le incerci pe toate! De-asta spun ca ne-am racit gura degeaba, credeam ca ai inteles ca singura cale de-a incerca sa scapi de virus este tratamentul. Si trebuie sa ai rabdare. Ce, crezi ca vei reusi sa incetinesti fibrozarea cu toate prostiile astea? Crezi ca noi nu am auzit de ele? Ba da, dar, inainte de-a face un gest, trebuie sa cantaresti totul, sa mai discuti si cu niste doctori competenti, nu sa faci asa cum iti vine pe moment! Imi e tare teama sa nu-ti inrautatesti situatia, si ti-o spun cu sinceritate. Si vad ca tot nu te-ai convins ca arunci banii degeaba pe fibromax, cu toate ca ai patit-o chiar cu sotia ta! De ce nu te duci frumos sa te internezi sa-ti faci biopsia gratuit? Stii ce? Eu, daca as avea bani in plus, i-as pastra pt. copiii mei, nu i-as da la alti sarlatani! Si muncesc de 32 de ani pe rupte, niciodata nu am "taiat frunze la caini", dar traiesc dintr-un salariu intr-altul!

Sus  

MesajScris: 14/01/2010 13:11

Administrator
Administrator

Cod: *X7DF2XIAVIII8TR3II10SVR
Daca e ciroza decompensata(in acest caz nici interferonul nu mai este recomandat), crezi cumva ca acea "minunatie va electrocuta virusii"? :-/
In orice caz, acest subiect este binevenit...sper sa deschida totusi ochii si mintea multora care se gandesc sa incerce tot felul de "minunatii" dar nu se gandesc ca rezultatul final nu este altul decat usurarea bugetului propriu.

Sus  

MesajScris: 14/01/2010 13:31

Vindecat
Vindecat

Marianeeeeeeeee, in primul rand ma obosesti! Fa si tu frazele alea mai scurte, mai pune si tu cate un punct, ca nu te pot urmari! Apoi, daca-ti face placere sa fii "cobai" n-ai decat sa faci ce vrei. Dar nu ne mai inoxica, zau! Eu vad ca esti de neclintit, de fapt ai recunoscut ca esti influentabil (dar nu in bine), asa ca tu continua sa arunci banii pe prostii! Si am sa vreau sa vad si eu reclama pe care i-o faci acestui "personaj", de-abia astept! Si...mai adaug ceva:am cunoscut o d-na tot asa de vehementa ca tine, a mers la acest Ancu si acum am auzit ca se simte tare rau! Asa, ca, mai gandeste-te!

Sus  

MesajScris: 14/01/2010 14:39

Administrator tehnic
Administrator tehnic

Cod: BIX5DF1
MARIAN39 scrie:
......o sa aflu eu ce si cum cu dinca asta.

UN BREVET DE “INVENTIE”, UN ESCROC SI O "AFACERE"
1/ Cine este Ancu Dinca .......
citeste mai mult aici:

http://unardeitonic.blogspot.com/2008/1 ... scroc.html

Sus  

MesajScris: 14/01/2010 14:46

Administrator
Administrator

Cu toate astea, as putea pune pariu ca nici acest articol nu-l va convinge pe Marian. :-)

Sus  

Subiectul mesajului: Ei na!
MesajScris: 14/01/2010 16:06

*
*

Acum nu-l amesteca pe Dumnezeu.
Dumnezeu ti-a dat ocazia sa intilnesti oameni care sa-ti spuna ca-i o escrocherie. Nu unul si nu odata!
Nici chiar tu nu crezi in Dinca dar totusi il imbogatesti cu speranta ca Dumnezeu sa-l pedepseasca ca tu n-ai vrut sa gindesti!
Esti ca naufragiatul care s-a inecat si ajuns pe lumea cealalta ii imputa lui Dumnezeu ca nu l-a salvat desi el a avut ATITA incredere in EL! Dumnezeu i-a raspuns: "Ti-am trimis 3 barci si ai refuzat sa te sui in ele ca te salvez eu! Pai Eu am incercat, da tu nu ai vrut!"

Sus  

MesajScris: 16/01/2010 19:45

Vindecat
Vindecat

Cod: II5DF3IIIAV6TR
Apropo de curentare....
Zice ca este o metoda care ar omora peste 100 de virusi din organism printre care si SIDA si ar vindeca multe boli incurabile (cancer, leucemii).Ea ar consta in conectarea organismului la un aparat electric cu o tensiunie ffff mica (expl. o baterie de 4 v).Plusul ar fi legat la vena prin care intra sangele iar minusul la vena de iesire a sangelui.Astfel s-ar curenta sngele si ar muri o parte din virusi.Am gasit si pe google asa ceva.Zice ca cel care a inventat aparatul a castigat miliarde de la producatorii de medicamente ca sa nu fie lansat pe piata.Aparatul in sine l-ar putea construi orice electronist pentru o suma pana in 100 lei noi.STITI DESPRE CE E VORBA?AS VREA SA MAI COMENTAM SUBIECTUL.

Sus  

MesajScris: 16/01/2010 19:52

Administrator
Administrator

probabil despre cineva cu "pitici pe creier" :-/

Sus  

MesajScris: 16/01/2010 19:56

Vindecat
Vindecat

Alta minunatie! Mare-i gradina, Doamne!

Sus  

Subiectul mesajului: diogene ai cazut in butoi?
MesajScris: 16/01/2010 23:39

*
*

Citat:
STITI DESPRE CE E VORBA?AS VREA SA MAI COMENTAM SUBIECTUL.

Prietene din cite imi aduc aminte parca te-am mi banat odata de-a lungul timpului. De data asta te exmatriculez.Potololeste-te! Nu pari de loc unul care s-a vindecat dupa cum continui sa cauti cai verzi! Ai mintit?
Recomandarea mea intra pe ROPORTAL si povestiti acolo despre rahaturile astea. Aia au si mult spatiu si sint si la acelasi nivel cu tine!

Sus  

MesajScris: 17/01/2010 11:27

adult
adult

Cod: III9DF3VAVIITR3
Daca ar fi adevarat ai vedea foarte multi bolnavi cu degetele in priza ca sa se vindece.Nu crezi?! :ris :ris :ris

Sus  

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect